| deleteddddd a întrebat:

Foarte urgent.cum hranesc un pui de perus si ce mancare sa-i prepar? pentru ca nu stie sa manance singur si imi este tare mila de ellcryingSaracutzucrying... URGENT. dau fundita GARANTATT!

Răspuns Câştigător
| Aηηy a răspuns:

Fa`i un ou fiert repede, lasa`l sa se raceasca, apoi fa`l in bucatele mici si pune`i morcov pe deasupra tot in bucatle mici. Cumpara`i mei de la pet shop si da`i apa. Exista la pet shop o mancare facuta special pentru pui, ovomix se numeste. Du`te repede, nu-l lasa sa moara! sad.

3 răspunsuri:
| un copil:x a răspuns:

Mai du`te la un magazin de animale si cumpara`i mancare speciala pentru perusi(sunt niste seminte) ca nu`i prepari tu mancarea.Ai mai putea sa-i dai mar, paine, pufuleti:d.Si perusii se hranesc singurilaughing, nu trebuie sa le bagi tu in gura.Am avut vreo 6 perusi, toti au mancat singuri.Perusului tau poate nu`i este foame sau nu mananca acum pentru ca inca nu este invatat cu locuinta tathinking Ii trebuie si lui cateva zile sa se adapteze cu locul in care este. Oricum stai linistit ca o sa manance el SINGUR.hee hee

| deleteddddd explică:

Multumesc ana! ti-am dat fundita, multumesc pentru raspuns, mi-ai fost de mare ajutor! :*:*:*::X

| IoanaCristina26 a răspuns:

Daca e prea mic si nu stie sa manance.ai putea sa ii dai tu cu pipeta.