| Barbiiiedoll a întrebat:

Hey all:*!
Ieri mi.am pus pierce in buric. adica mi l-a facut cineva si pe partea cealalta nu a iesit..ca era pierce-ul prea gros ..intrase doar putin
si dupa am lasat-o moarta nu mia mai trebuit pierce
dar mai pe seara am incercat sa bag un cercel si a iesit pe partea cealalta un pic dar pierce-ul nu incape tocmai pana pe partea cealalta k e gros. si altul nu am avut cum sa cumpar k acum sunt la o verisoara de a mea la tara
de aseara am scos cercelul si acum s-a facut ca un fel de coaja neagra la gaura. iar pe partea cealalta (jos) se vede un pic rosu dar gaura nu se mai cunoaste
ce sa fac?
P.S : gaura de jos am facut-o un pic mai in stanga din greseala.
dar nu prea se observa
sa il las sa se astupe? sau sa imi pun pierce mai subtire?
funda la cel mai bun raspuns

1 răspuns:
| UnCorpSanatos a răspuns:

Poi daca vrei neaparat pierce incearca sa ti-l pui calumea subtire la inceput, sa ti-l pui drept sau sa apelezi la cineva care si-a mai pus si stie...
Daca nu, lasa-le asa ca se vindeca ele, dar ca orice gaura de cercel, pierce fie el in buric, buza, limba, arcada etc. trebuia la inceput sa iti faci gaura cu un ac subtire si sa porti pierce cu tija mai subtire.