| Sucki a întrebat:

Urgent, ce se întâmpla dacă plec de la spital de buna voie cu semnătura părintelui pentru ca sunt minora și după aceea mi se face rău acasă?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Este raspunderea totala a parintelui, care te ia acasa, la fel si vina este 100% a parintelui tau, nu a medicului, chiar daca ti se face rau sau mori.
Nici un medic nu te trimite acasa inainte sa te vada ca esti in afara pericolului. Daca tu insisti si parintele semneaza, atunci poti murii, ca nu-i vina spitalului sau a medicului care ti-a facut extrenarea.

| Sucki explică (pentru Violleta2022):

Și dacă merg la spital din nou?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Sucki):

De ce sa te mai ajute, daca parintele a refuxat ajutorul?
Este doar pe raspudnerea parintelui, de data asta!
De ce a cerut externarea ta din spaital, daca medicul a vruts a te mai tina sub observatie cateva zile?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Raspund parintii daca ti se intampla ceva.

| DaniTDCI a răspuns:

Pai e vina parintelui

| Sucki explică (pentru DaniTDCI):

Înțeleg, dar dacă merg din nou la spital cu o problema ma mai internează sa ma ajute?

| Curioasa12349 a răspuns:

Daca doctorul ti-a permis, atunci a considerat ca esti gata sa pleci acasa. Depinde de ce iti e rau, daca ai fost la spital pentru ca ti-a fost rau, du-te inapoi.