| Emiilea a întrebat:

Urgent!
De miercuri am inceput sa ma stresez...din cauza simularilor... Si am inceput sa am greturi, dureri intestinale, dureri de stomac, ritmul inimii ridicat, ameteli. Am gastrita? Ar trebui sa consult un medic?
De miercuri durerile nu inceteaza.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Este altceva. Gastrita se se manifesta fara dureri. Mergi la medicul de familie sa-ti dea trimitere la specialist.

| CuriousStuff a răspuns:

E din cauza stressului, incearca sa te linistesti, pana la urma e o amarata de simulare, nici macar nu e examenul mare (ma gandesc ca pentru BAC te pregatesti), inainte de BAC ce o sa faci daca la simulare te dor toate? Nu ai gastrita, e strict pe fond emotional/psihic.