| HighByTheBeach a întrebat:

TPU! De ceva timp ma confrunt cu dureri abdominale care imi provoaca greturi slabe-medii, in general dupa cateva minute de la mese. Am si diaree insa nu frecventa si nu apa ca sa spun asa...
Consider ca e de la niste pastile pe care mi le-a prescris medicul pentru intarirea inimii, pentru ca durerile au inceput de cand le iau.
Voi ce ziceti? Multumesc de ajutor.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Ce pastile iei? ai citit prospectul? in special reactiile adverse...
Citeste cu atentie si daca te simti rau, instiintezi medicul.
O seara bunahappy

| mgtow a răspuns:

Efecte secundare de la pastile

| Fatamuntilor a răspuns:

Poate fi si de la efectele adverse ale medicamentelor.
Dar daca starile tale nu se incadreza in cele scrise pe prospect. mergi la doctor.

| OoBunnyoO a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa mergi la medicul care ti le-a prescris. Cel mai probabil este vorba de o reactie adversa. Daca mergi la doctor, el iti va prescrie o alternativa a acestor pastile. Poate ai alergie la ceva anume din continutul pastilelor si va fi nevoie de cateva teste pentru a vedea care este substanta la care ai alergie. Asta este doar o posibilitate. In cel mai simplu caz, dupa cum spuneam, iti va prescrie alte pastile.

| Atat_Niko_Shi_1997 a răspuns:

Pai ar fi recomandat sa mergi la spital...eu cred ca e gastrita.