| Tau_SuperErou_1995 a întrebat:

URGENT FUNDA!^^^^
Ieri am avut antrenament la fotbal, si cand am intrat in sala, am vrut sa dau cateva ture de teren si am simtit o mica durere la nivelul gleznei stangi. Nu i-am dat importanta, pe parcursul antrenamentului m-a durut putin mai tare dar nu era insuportabil.
Cand am ajuns acasa si am stat in repaus o ora...deja nu ma mai puteam lasa pe piciorul stang si nu il puteam misca decat sus-jos, doar in lateral. Nu e nici luxatie, nici fractura de stres, nici entorsa. De entionat ca dupa ce merg mai mult sau alerg nu ma mai doare chiar tare dar dupa ce ma odihnesc putin ma ia ingrozitor de tare. E urgenta treaba...campionatul in care joc incepe duminica. Ce am si cu ce pot trata? (Pt moment ma dau cu BenGay si Diclofenac Gel)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| BulaneL a răspuns:

Ai mentionat ca te dai cu BenGay,
Am avut aceeasi problema si mi-am revenit, piciorul tau va fi bine in ceva timp.

| Tau_SuperErou_1995 explică (pentru BulaneL):

Adevarat...trece incetul cu incetul durerea dar incepe sa ma ia si celalalt picior.

1 răspuns: