| imyourdestiny2 a întrebat:

Urgent! Ma doare gatul ma zgarie, tusesc ma doare si capul (mai mult in partea dreapta) cateva remedii naturiste de la bunica VA ROG MULT si care au efect! ORICE AJUTOR E BINE-VENIT sad multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Helăăău a răspuns:

Ceai cald (fierbinte) cu miere de albine si putina lamaie happy

8 răspunsuri:
| noktambul a răspuns:

Pentru gat : Dizolva o lingura rasa de sare de bucatarie intr-o ceasca cu apa calda si fa gargara. Nu inghiti!

| MindFreak a răspuns:

Ceaiul cald nu o sa te ajute decat pe o scurta perioada. Mai bine pune niste spirt pe o batista sau pe un batic, o carpa etc si inveleste-o dealungul gatului. Sau poti sa incerci aceeasi metoda, doar ca in loc de spirt pui felii de cartofi cruzi. Sanatate!

| Biencush a răspuns:

Ceaiurile sunt cele mai recomandate.Infuzii de ceapa si nuca(intreaga), sirop de muguri de brad, sirop de ridiche neagra(speli ridiche, o tai bucatele, pui intr- o canita si acoperi cu zahar, dupa care pui la cald canita). sanatate sa ai

| Bishop a răspuns:

Fă gargară cu apă cu sare. Pune jumate de linguriţă de sare într-un pahar cu apă călduţă. Sau bea o cana de apă caldă sau un ceai cu 2-3 linguriţe de miere. Sau poti lua 1000mg de vitamina C de 3 ori pe zi.

| larysa_4174 a răspuns:

Multe ceaiuri cu lamaie. ceaiul de cimbrisor este foarte bun. un masaj si baatul la paturica(la caldura)...si daca vrei si pastile sunt foarte bune pentru raceala Humex(pastile nu sirop)pup. sper ca ti am fost de folos

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Va rog ajutati-ma! ma zgarie pe gat si tusesc in continu.simt ca mor de gat. ajutor va rog?

| pooffik a răspuns:

Pai incearca sa consulti un doctor... poate nu e ceva care isi revine de la sine...

| adee9 a răspuns:

Bei un ceai cald si un sendivel caldut si stai acoperita in pat sau cu o patura cand stai la calculator

vot inteligent si funda te rog.