Întrebare recomandată | Agafita_Iusti_1990 a întrebat:

Prieteni ma doare maseaua de mor! cred ca m-a tras curentul ca am fost la ski si am tras aer rece ori am o infectie va rog dati-mi remediu! va rog!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
17 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mergi până la un cabinet de stomatologie care asigură urgență!
Un calmant.
Pa, pa.

NOname
| NOname a răspuns:

Cel mai bun remediu este stomatologul. Până atunci mulţumeşte-te cu un calmant.

| Raniia a răspuns:

Te mai doare?

| blackcat99 a răspuns:

Buna! Stiu ca majoritatea nu suportati dentistul, dar iti spun din propria mea experienta: daca e amortita si doare la atingere (desi ai senzatia de curent) e infectie la masea. Dai 40 de lei la dentist si iti desfunda canalul. Nu simti nimic. Apoi tratament cu antibiotice. Multa sanatate!

| MonsterEnergy a răspuns:

Îţi recomand un Dicţionar explicativ al limbii române.Şi un abecedar.Peste faţă. Poate îţi trece.

| AdriStefi13 a răspuns (pentru MonsterEnergy):

Exista sute de întrebări cu mult mai multe greșeli gramaticale și voi, după ce că pe om îl doare măseaua mai și comentați urât!

| PangeeaRogvaiv a răspuns:

Pentru infectie ia 3 zile antibiotic cu Oxacilina din 6 in 6 ore. Vei fi ca nou.
Sper ca te-am ajutat!
Multa sanatate!

| pisicutzamik a răspuns:

Bun adaca te-a tras curentul incinge niste ulei intr-o lingura si cu betisor de ureche inmoaie-l in ulei si baga asa usor in ureche cat suporti dar sa nu bagi sa te friga! mai ia un analgezic si dupa baga vata cu spirt sper sa iti treaca!

| facepalmlol a răspuns:

Remediu: faci stanga,dreapta,stanga,dreapta,stanga,dreapta si pe urma dreapta, stanga, dreapta, stanga, dreapta pana la DENTIST!
Eventual o scoti cu patentul!

| carhartt a răspuns:

Cea mai buna solutie este sa mergi la un medic stomatolog.
Pana atunci, daca ai un calmant in casa este perfect, ia un calmant si du-te la medicul stomatolog, numai el te poate ajuta exact asa cum trebuie.

| wrath007 a răspuns:

Pai un remediu traditional ar fi sa pui ceva inmuiat in apa fierbinte si sa presezi cu ea pe obraz

| JordanMichael a răspuns:

Dupa ce te duci la stomatolog te duci o tura si pe la scoala, nu ca sa faci sex in baie ci sa stai la ora de limba romana...

| DinamoPCH a răspuns:

Un calmant (vidan sau aulin) si daca nu functioneaza, la cabinet! Pup!

| ilie98 a răspuns:

Pune apa calda la masea

| MadiLincik a răspuns:

Daca te doare tare cumpara-ti de la farmacie prof OKI.
Dar miine trebuie sa pleci la stomotolog.
happyhappyhappy

| 1705adina a răspuns:

Cum astazi e duminica, ia un calmant sau pune sare in locul unde te doare... sau tine o tigara in ureche. maine, la doctor! Funda?!