| Fumiko a întrebat:

Cred ca mă tras curentul la spate și mă doare de mor.Ce as putea face ca sa îmi treacă?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Te poti da cu Diclofenac, Voltaren, pune o vesta care sa iti tina cald (caldura relaxeaza musculatura)

| ywar a răspuns:

Un decontractant si iti recomand ca protectie un brau care se pune in jurul taliei. Stiu ce inseamna durerile de spate si stiu cat de greu iti este. Incearca la farmacii sa intrebi de ceea ce ti-am spus.
O baie buna, stat lungit in pat, odihna, braul pus si esti ca nou!
Sanatate!

| Demidol a răspuns:

O baie fierbinte si stai la caldura, nu mai iesi in frig.

| JamesWatson a răspuns:

Bunica mea. Folosea mereu ventuze. Dacă ai asa ceva, ele ar fi ideale. Dar ma indoiesc. Eu cred ca o baie fierbinte ar putea ajuta.

| Demidol a răspuns (pentru JamesWatson):

Mai stie cineva sa puna ventuze? Am auzit si eu de ele. Doar auzit.

| PinkDust89 a răspuns:

Încearcă o frecție de la farmacie. Sau dă-te cu un unguent mentolat. Și evită frigul și curentul pe cât de mult posibil.