| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o problema!

Luna trecută mi-am atins penisul de zona genitala a prietenei mele fără să-mi dau seama. Mi-am dat drumul afara dar nu stiu daca avem lichid seminal.

E posibil sa fi ramas însărcinată?

Mentionez ca este virgina si i-a venit ciclul iar după ce a i-a trecut o doare burta, ii vine sa vomite dupa ce mănâncă, câteodată ii vine si amețeala.

Va rog frumos sa ma ajutati!

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Sarcina poate sa ia nastere doar in cazul in care actul sexual este intretinut in timpul zilelor care apartin PERIOADEI FERTILE a ciclului menstrual si sa fie indeplinita si conditia ca sperma sa fie ejaculata in vagin indiferent de cantitate. Sarcina ia nastere in urma procesului de fecundare a unui OVUL VIABIL de catre un SPERMATOZOID provenit din sperma autentica. OVULUL VIABIL poate sa existe doar in ziua in care se produce asa numitul proces de OVULATIE intr-o zi situata in PERIOADA FERTILA a ciclului menstrual. Ovulatia se produce in a 14-a sau a 15-a zi daca ciclul are lungimea medie de 28-29 de zile.
Intr-un strop de sperma cat o bobita de mac ori de marimea unei gamalii (a acului cu gamalie), exista in jur de cateva zeci de mii de spermatozoizi dintre care este suficient doar unul singur sa ajunga in preaja ovulului pentru a-l fecunda.
Fiindca ai mentionat ca a avut lor menstruatia, trebuie sa stii ca insasi simpla pornirea a menstruatiei si desfasurarea intregului proces de sangerare in conditii similare cu menstruatiile avute anterior, ca si mod si numar de zile de manifestare, cantitate de sange menstrual eliminat, fluxul zilnic de scurgere, aspectul, textura, culoarea, mirosul, etc. reprezinta GARANTIA ferma ca in proportie de peste 99.9% in ciclul menstrual care s-a terminat, ovulul NU a fost fecundat si din acest motiv NU s-a format si NU s-a instalat o sarcina in ENDOMETRU. Din acest motiv tesutul endometrial care a ramas ''nefolosit'' intra intr-un proces de imbatranire, de degenerare si fiindca devine inutil, organismul femeii elimina din uter respectivul tesut prin procesul ciclic al menstruatiei. Rezulta ca femeia NU poate fi insarcinata chiar si daca sangerarea porneste la o alta data fata de cea preconizata sau reiesita din calcul. Multa sanatate!

| Șurubelniță a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Copy paste Wikipedia? Sau chiar ai avut timp să scrii romanul?

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Șurubelniță):

Daca imi arati tu si un singur rand copiat de pe un material prezentat pe Wikipedia am sa-mi ridic palaria in fata ta. In caz contrar am sa te consider un biet ignorant... insolent. NO COMMENT rolling on the floor

| Șurubelniță a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Nu-ţi iau din merite, mă plictisesc la serviciu și am fost curios, nimic mai mult.

| anonim_4396 explică (pentru Șurubelniță):

Paznic sau ce lucrezi tu noaptea si iti permiti sa stai pe telefon?

| Adrian1990 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Multumesc mult pentru raspuns!
Dar din ce cauza are dureri abdominale, vomă, a avut si amețeala dar s-a dus

| Șurubelniță a răspuns (pentru anonim_4396):

Lupt împotriva crimei îmbrăcat în liliac

| anonim_4396 explică (pentru Șurubelniță):

Atunci SPIR, Jandarm.