| Ingrid16V a întrebat:

Urgent :-s Stiti cum se duc vanataile mai repede, mai ales de la ochi :-s sad
Multumesc:*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| SteffAnnya a răspuns:

Http://www.garbo.ro/......natai.html

http://raspunsuri.rol.ro/......atural.htm

http://www.sfatulmedicului.ro/arhiva_medicala/tratament-vanatai

Ma rog, ce ti-am trimis eu este mai greu dar, pot sa iti spun ca daca vanataile sunt cauzate de un obiect dur se vindeca mai greu... dar se vindeca, cu o compresa cu gheta tinuta pe vanataie timp de cel putin 30 de minute.
Bafta! :*

5 răspunsuri:
| Ingrid16V explică:

Vanataile sunt de la o bataie straight face Un prieten a luat un pumn in ochi sad sad Si as dori sa stiu cum se trec mai repede :-s

| SteffAnnya a răspuns (pentru Ingrid16V):

Ma bucur ca te-am ajutat mai ales tu..ai grija de tine!

| Ingrid16V explică (pentru SteffAnnya):

Multumesc >; d

| Bubuletu a răspuns:

Cu multă atenție

| IonutSultana a răspuns:

Hey Buna, pai depinde de ce sunt cauzate vanataile, odihna insuficienta, stres....restul se vindeca cu timpul, primele se vindeca cu cateva ore bune de somn si o crema energizanta happy