| anonim_4396 a întrebat:

URGENT! Salut TPU
In aceasta in partea dreapta a abdomenului, imediat la inceperea piciorului, am sesizat o mica umflatura fata de cealalta parte. Asta se intampla doar cand sunt incordat sau stau drept in picioare. Initial am crezut cam apendicita, am apasat in toata zona aceea dar nu ma doare deloc, m-am intins in pat, a disparut umflatura, dar am continuat sa ma apas cu degetele dar nu ma doare nimic. singurul lucru pe care-l simt sunt degetele mele atat, nu simt o durere interioara...
Ce poate fi? Va rog frumos!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă se umflă și apoi dispare, este o hernie.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Hernie inghinala

| SanL a răspuns:

Apendicita, hernie etc.
Mergi repede la un chirurg. La urgenta. Din apendicita daca nu ajungi la timp sa te opereze poti da coltul in 1-2 zile. Nu te juca cu viata ta.

| Anonymus66675 a răspuns:

Eu nu iti pot spune sigur ce ai dar iti recomand sa vizitezi un doctor

| calinamaria a răspuns:

Poate fi o forma de apendicita care nu doare, mergi la medic!