| sabinaelena a întrebat:

URGENT! Sunt fata- De doua zile ma doare sanul stang. Nu pot sa va spun exact cum e durerea dar daca apas deaspura sanului nu foarte sus ma doare mai tare. As vrea sa-mi spuneti ce sa fac si tin sa mentionez ca am 14 ani.
Va multumesc anticipat! DAU FUNDITA!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| DjBl3ndar a răspuns:

Sanii taii sunt in crestere, si de acea te dor, dar daca crezi ca ceva nu e in regula te sfatuiesc sa mergi la un ginecolog sau la doctoru de familie, sau poti sa ii zici mamei tale. Sper ca te-am ajtat. Bafta!

3 răspunsuri:
| morningstar a răspuns:

Sanii te pot durea din mai multe motive. Cel mai des intalnite sunt pentru ca ei cresc sau te pot durea inainte de menstruatie. Daca apar noduli sau ti se pare ca ceva este suspect, este bine sa te prezinti medicului.

| Larisa a răspuns:

Nu cred ca este cazul sa te sperii, aceasta durere ar putea fi fiindca avand varsta asta, sanii inca mai cresc.Deasemenea ei nu cres uniform, dar daca totusi durerea persista ar trebui sa consulti un ginecolog care iti va spune cu siguranta ce ai.O zi faina

| Peppy a răspuns:

Pe mine ma dor amandoi.Nu am incercat sa le spun parintilor, dar am inteles ca asa se intampla cand cresti.