| sweetmih a întrebat:

URGENT TPU! Am dentitia putin... miscata si singurul fel de a mi-o indrepta ar fi sa imi scot unul sau cativa dinti, acum nu am probleme si nu se poate agrava sau asa ceva dar vreau cateva pareri. Dau funda :*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Rührselig a răspuns:

Trebuie neapărat să vorbeşti, aceasta este o problemă medicală destul de serioasă şi cel mai bun sfat ţi-l poate da cineva specializat pe aşa ceva, adică destistul. Fă-ţi programare!

5 răspunsuri:
| Alexandru0007 a răspuns:

Pai dintii se mai schimba, ai putea sa porti un aparat pentru indreptare

| einenebun23 a răspuns:

Consulta un medic stomatolog si vei rezolva problema. Poate iti va pune un aparat dentar care in 6 luni iti va rezolva problema.

| Rührselig a răspuns:

Părerea mea e că trebuie să asculţi de medicul dentist!

| sweetmih explică (pentru Rührselig):

Nu am vorbit cu vreunul pana acum

| Rührselig a răspuns (pentru sweetmih):

Trebuie neapărat să vorbeşti, aceasta este o problemă medicală destul de serioasă şi cel mai bun sfat ţi-l poate da cineva specializat pe aşa ceva, adică destistul. Fă-ţi programare!

| Sisi_Sinem_1992 a răspuns:

Ar trebui sa te duci urgent la dentist fiind ca s-ar putea agrava si sa ai probleme mai mari cu dintii