| Mariia233 a întrebat:

Urgent! TPU am luat prima pastila postinor si de 5 ore niu am avit nici o reactie adversa cred ca doar somnolenta e bine? sau urmeaza dupa a 2 pastila? sau deloc si a decurs bine? Dau vot

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu este o regula ca trebuie sa ai reactii adverse, eu nu am avut

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Reacţiile adverse NU sunt obligatorii, depinde cum "reacţionează" organismul tău!

Oricum, efectul pastilei NU depinde de apariţia/lipsa efectelor adverse.

Stai liniştită că pastila îşi face efectul!

Toate cele bune.

| SunnyDay88 a răspuns:

Oare ce n-ai fost asa stresata si cand nu te-ai protejat?

da este in regula. fiecare organism reactioneaza iferit. oricum 5 ore e cam putin. abia de acuma s-a absorbit pastila in totalitate in organism si incepe sa-si faca efectele. de obicei cam in 2 zile apar sangerarile. uneori insa nu. depinde de organism!