| Mariaiulia123 a întrebat:

Lucrez la birou și lângă un suport cu agrafe îmi țin cana din care beau și astăzi tot mai puneam agrafe in suport și mai târziu puțin am băut apa și mi-e frica sa nu fi fost vreo agrava in cana… dar cred ca o simteam in gura. După ce am băut am simțit o chestie in gât, stânga dar eu mai am momente d-astea când simt in gât ceva ca am probleme cu stomacul, mai am reflux… adică nu cred ca am înghiți ca simteam in gura, dar mă tot gândesc. Țin sa mentionez ca pot sa beau, să mănânc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
22 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Daca ai fi înghitit agrafa se bloca respiratia erai acum in spital in operatie, ai baut apa cu stres si ti a intrat cu noduri de aceea simti ca ai ceva in gît, mai bea apă dar fi relaxata bea incet sa nu te îneci.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu s-a intamplat nimic, ca ai fii simtit imediat metalul in gura.
Incearca sa pui agrafele in sertar, ca sa nu mai risti sa le pui in cana, sau muta cana in cealalta parte a mesei.

| Drimmero a răspuns:

Ar fi bine sa te cauti la doctor, dar nu pentru agrafe ci pentru cap, pare ca ai ceva pe fond psihic.

| Mariaiulia123 explică (pentru Drimmero):

Am și anxietate da

| johnnny123 a răspuns:

Bine că nu-ți ții cana lângă un suport de creioane...

| Mariaiulia123 explică (pentru johnnny123):

E lângă pixuri laughing) asteptam răspuns nu ironii

| johnnny123 a răspuns (pentru Mariaiulia123):

Ce răspuns aștepți mai exact? Crezi că-ți poate face cineva o radiografie prin intermediul internetului ca să vadă dacă ai înghițit sau nu o agrafă?

| Mariaiulia123 explică (pentru johnnny123):

N ai inteles, văd. Sa răspundă persoane care știu dacă trebuia sa am niște simptome chestii de genul dacă era sa înghit

| laksjdhfg a răspuns (pentru johnnny123):

Hahaha

| carevaescu a răspuns:

Daca "beai" o agrafa, nu mai aveai dubii. Nu e o experiență subtila, e chiar f neplacuta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar fii bine sa mergi la medic
Nu e o rusinee asta

| 1234568807 a răspuns:

Bine ca nu aveai laxative acolo, ca acum ne scriai de pe veceu si nu erai sigur daca ai inghitit sau nu

| Mariaiulia123 explică (pentru 1234568807):

Ironic tu mars vere bati apropouri ca am înghițit și nu știu da eu deja o am in stomac

| 1234568807 a răspuns (pentru Mariaiulia123):

Pai du-te si fa-ti un control la stomac laughing

| Mariaiulia123 explică (pentru 1234568807):

Tu la prostie

| 1234568807 a răspuns (pentru Mariaiulia123):

Woow, mi-ai ziso

| 1234568807 a răspuns (pentru Mariaiulia123):

Nu stiu care din noi trebuie sa se duca la prostie, eu sau tu care pui agrafe in cafea si dupa pui intrebari de genu pe TPU?

| Mariaiulia123 explică (pentru 1234568807):

Apa*
N am pus*
Dacă erai mai breaz răspundeai altfel frumosule

| 1234568807 a răspuns (pentru Mariaiulia123):

Ok frumoaso, imi pare rau

| OSLOMELBOURNE a răspuns:

Nu cred ca ai înghițit anormal

| Mariaiulia123 explică (pentru OSLOMELBOURNE):

Anormal?

| OSLOMELBOURNE a răspuns (pentru Mariaiulia123):

Acum am văzut, "nimic anormal" trebuia. În fine, dacă nu te doare stomacul atunci sigur ești ok