| briana_9376 a întrebat:

URGENT URGENT URGENTȘ buna acum ceva timp am fost la doctor pentru ca cand tuseam ma durea in piept si am avut inceput de pulomonie si mi-a dat niste pastile si mi-a zis ca merg la control si daca nu mi-a trecut va trebui sa-mi puna barnul dar eu ieri cand am fost la prietena mea din gresiala am mancat inghetata si acum ma doare iar in piept cand tusesc si estul de tare... ce sa fac? NU vreau injecti sau barnula sau ceo fi aia...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Sa mergi la doctor cat de repede. Branula este acul ala prin care iti baga perfuzii, nu mi se pare normal sa te bage la perfuzii daca poti manca si nu ti-e greata dupa ce mananci. Ar trebui sa-ti prescrie antibiotice si antifungice si alte medicamente care sa amelioreze simptomele (tuse, febra, durere).

caramela
| caramela a răspuns:

Buna papusa, ai doar 7 anisori?:O si de ce nu ceri parerea mamei tale? nu crezi ca e mult mai aproape de tine de cat cei carora tu le ceri sfaturi? esti mult prea mica pentru a cere sfaturi pe acest site, si problemele de sanatate sunt pe primul loc, deci zii mamicii tale ce te doare si ea va decide ce e de facut, aici dam doar mici sfaturi si idei, dar nu intotalitate dau si randament...pop o zi buna:*:*:*

| briana_9376 explică:

A da si am 7 ani