| anonim_4396 a întrebat:

V-ati simtit vreodata tristi fara niciun motiv?

Răspuns Câştigător
| Cameliapantiru a răspuns:

Din pacate, da, mi s-a intamplat sa fiu trista fara un motiv aparent, fara un motiv pe care sa-l pot identifica in momentul in care simteam starea de tristete, apasare sufleteasca sau nesiguranta. Ulterior, la o analiza mai profunda, identificam si motivele tristetii, care nu erau absente, ci, mai degraba, ascunse.
Am deposit aceste stari de tristete/melancolie/depresie ascultand muzica preferata, plimbandu-ma cat mai mult in milocul naturii, citind enorm, mergand la teatru, in general cultivandu-mi hobbyurile, dar si concentrandu-ma pe munca mea, care ma motiveaza si imi adduce mari satisfactii, insa mai ales contand pe iubirea neconditionata si sustinerea absoluta a parintilor si prietenilor, care mi-au fost intotdeauna alaturi, in orice moment fericit sau nefericit al vietii mele.
Iti doresc si tie sa depasesti cat mai usor si mai repede momentele mai putin placute!

15 răspunsuri:
| FemeiaPisică a răspuns:

Totul este cu un motiv, chiar dacă nu îl cunoaștem.

| T0T a răspuns:

Nu.

| LoveSleep a răspuns:

Mereu.
E un fel de tristețe ciudată amestecată cu plictiseală și nepăsare.

| Doub a răspuns:

Mai mereu mi se intampla.

| AirănMeidăn a răspuns:

Da, nici nu imi amintesc ultima data cand am fost trista cu un motiv, sincera sa fiu. De cele mai multe ori nu am motiv.

| xXsweetgirl99Xx a răspuns:

Da, mi se întâmpla destul de des.

| Suck a răspuns:

Tot timpul exista un motiv doar ca nu-l poti explica in cuvinte.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Din pacate nu. mereu cand am fost trist am avut destule motive sa fiu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da, si mie mi se întâmplă. Uneori când mă gândesc la, trecut, alteori fără motive.
Câteodată sunt fericita, fără sa stiu de ce.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am destule motive.

Răspuns utilizator avertizat
| SetYourselfFree a răspuns:

Şi eu eram tristă, plângeam în fiecare zi şi îmi spuneam că nu am niciun motiv pentru care sunt aşa, dar să ştii că întotdeauna este o explicaţie.Problema este că nu îţi dai seama atunci ce este şi atunci crezi că e ''fără motiv''.