| anamaria82726 a întrebat:

Va cer parerea in legatura cu o chestie. Deci eu ma gandeam ca anul viitor sa imi pun acid intr-un rid. Stiu ca unele femei care isi pun acid in fata incep sa arate groaznic, cu fata umflata etc. Dar eu nu mi-as pune niciodata in pometi sau in alta zona a fetei. Vreau doar un rid sa rezolv, cel dintre sprancene. Nu as exagera mai departe, ca nu imi plac acele doamne batrane cu fata umflata si intinsa. Vi se pare ok sa fac asta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Mai bine ramai asa cum esti

| Catrice a răspuns:

Azi un rid, mâine altul, luna următoare o buza, în următoarele 6 luni niște silicoane... cam.a asta se astajunge cu ăștia de zic 'a, nu, numai o singura intervenție'.

| anamaria82726 explică (pentru Catrice):

Alo dar de unde ai dedus asta? Nu ma cunosti personal. Nu sunt asa. Sunt multumita de buzele si sanii mei si chiar daca nu eram nu mi-as fi pus. Nu imi place aspectul pe care il au fetele foarte operate. Si nu mi se pare ca arata rau ridurile de expresie neaparat. Da, este doar unul. Nu o sa vreau sa rezolv altele. Asta si atat

| alina2k18 a răspuns:

Intre sprancene se injecteaza botox [ sunt de mai multe tipuri ], AH e pentru volum.
Va trebui sa refaci injectarea regulat [ 9 - 18 luni ] pentru ca se pierde efectul in timp.
Da, mi se pare ok sa faci asta pentru a avea un aspect cat mai tanar.
Fa-ti si o rutina de ingrijire riguroasa pentru a mentine pielea ingrijita si proaspata.
Alege un estetician sau dermatolog specializat pe injectari, costa dar meritawinking.

| AnastasiaK a răspuns:

Stai asa, ca nu e chiar atat de simplu. Eu personal sunt total pro cat timp mergi la o clinica buna, dar ideea e ca acidul se reabsoarbe. Nu-ti imagina ca ti-l pui, a disparut ridul si gata. Dupa cateva luni trebuie sa mergi iar.

| anamaria82726 explică (pentru AnastasiaK):

Stiu asta

| AnastasiaK a răspuns (pentru anamaria82726):

Good, atunci deduc ca esti informata, asa ca nu vad de ce ti-ar fi frica. Lasand de-o parte femeile alea pe care le vedem ca arata groaznic, sunt si multe care arata foarte misto. Sigur stii ca alea care si-au distrus fața ori au fugit spre ce era mai ieftin in loc sa se uite la calitate ori fix rezultatele alea si le-au dorit fara sa realizeze cat de monstruase sunt pentru altii (after all, nici nu e relevant daca ele se simt bine).

| Coman_Brn_Bianca_1990 a răspuns:

De ce vrei tu sa te uratesti? Sunt convinsa ca arati super chiar si cu ridul acela, cel de expresie! Nu trebuie sa ai complexe de genul, si vezi ca multor persoane nu ne prieste acel acid. Fii mai increzatoare, nu cred ca se vede naspa, pentru ca si eu am si n am nicio problema cu asta.

| sabin89 a răspuns (pentru Coman_Brn_Bianca_1990):

"Sunt convinsa ca arati super"
Eşti convinsă? Pe ce îţi bazezi convingerea asta?
@ pentru 378... Îţi asumi şi nişte riscuri. Dacă eşti pregătită să ţi le asumi, poţi încerca. Dar eu aş zice mai bine nu.

| anamaria82726 explică (pentru sabin89):

Mai gen nu se vede tare si nu cand am fata relaxata. Nu ma deranjeaza incat sa fie un complex cum au raspuns unii. Dar ma gandeam ca daca tot exista posibilitatea, de ce nu