| anonim_4396 a întrebat:

De ce fetele au zona din apropierea vezicii urinare umflata? observ asta cam de pe la adolescente pana la femei batrane

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Acea umflatura mai proeminenta este asa numitul munte a lui Venus care de fapt este un triunghi carnos acoperit incepand cu pubertatea cu fire de par si apare bombat deasupra osului pubian adica a pubisului. Aceasta parte mai proeminenta se continua cu labiile (buzele) mari si labiile mici care sunt 2 perechi de cute de piele mai mult sau mai putin carnoasa aflate de fiecare parte a vaginului, au rolul de a proteja clitorisul cat si cele 2 orificii ale uretrei si vaginului. Tot acest ansamblu exterior al aparatului reproducator al femeii reprezinta asa numita VULVA care este organul genital extern feminin si ocupa intreaga regiunea dintre partile interioare a coapselor numita perineu. Este specifica tuturor femeilor si se dezvolta indiferent daca femeia este slaba sau grasa nu cum afirma anumite persoane care-si exprima parerile cu totul.....profane. laughing

10 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

De grase ce sunt!

| Jimtheghost a răspuns (pentru K0sti):

Ceva mai frumos nu puteai spune? straight face

| anonim_4396 explică (pentru Jimtheghost):

De plinute ce sunt!

Asa e mai bine?

| Jimtheghost a răspuns (pentru anonim_4396):

Dap. E mai bine. happy

| anonim_4396 explică (pentru Jimtheghost):

Acum imi esti datoare.

| Jimtheghost a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu cred.

| K0sti a răspuns (pentru Jimtheghost):

Adica vrei sa mint? La intrebari din categoria stupid question, inca am fost cuminte...

| Jimtheghost a răspuns (pentru K0sti):

Nu trebuie sa minti dar n-ar strica un pic de sugar coat.

| K0sti a răspuns (pentru Jimtheghost):

Am si din ala, dar cand consider ca e cazul! Acum nu am considerat, am spus mai inainte de ce! Cand o sa mai si gandim putin inainte de a pune intrebari...

| Jimtheghost a răspuns (pentru K0sti):

Fiecare cu ce poate, nu toti oamenii sunt genii, dar nu ajuti persoana cu nimic daca ii raspunzi urat.