| UrsuletUUU a întrebat:

Va rog ajutati-ma! Am 13 ani si nu mi-a venit ciclu de 1 luna si 11 zile. Eu am avut o problema am facut pareza faciala pe partea dreapta si ma internat in spital 3 saptamani acolo luam un pumn de pastile timp de 3 saptamani si mi-a venit ciclul de doua ori intr-o luna. Credeti ca e din cauza la pastilee
?/? Va rog ziceti-mi sunt disperata nu stiu ce se intampla...Mama icepuse sa se gandeasca la prosti dar eu nu am facut asa ceva... Va rog din suflet ajutati-ma? Dau funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ciclul menstrual vien aleator in primul an de al debut, ca atare, poate veni de mai mai mulet ori intr-o luna sau chiar odata la cateva luni.
Ciculul se regelaza la fetite, abia dupa 1 an.

| Mimo2 a răspuns:

Asa e in primul an