| Mimmiy a întrebat:

Va rog, am nevoie de ajutorul vostru!
Anul trecut am avut pareza faciala pe partea stanga la 13 ani si acum cateva zile mi-am dat seama ca nu chiar simt gustul pe partea dreapta a limbii.Am incercat sa pun sare pe partea stanga iar mai apoi pe partea dreapta a limbii si parca am simitit la fel.Nu stiu...Mi-e frica.Nu mai vreau sa se repete povestea, sa fiu nevoita sa stau 1 luna in spital si in fiecare zi sa iau 20 de pastile plus 3 injectii si sa nu mananc fara sare timp de cateva luni. Ajutati-ma!

8 răspunsuri:
| sosostore a răspuns:

Cel mai bine e sa te duci la un doctor acum ca sa scapi pe viitor, cumva ai fost la neurolog?

| Mimmiy explică (pentru sosostore):

Cand m-am imbolnavit acum un an am fost la neurolog

| sosostore a răspuns (pentru Mimmiy):

Si ce ti-au zis? cel mai bine e sa te duci la un spital mai mare si sa iti faci o serie de analize, cum ar fi Bucuresti, Iasi, doar ei pot sa iti zica ce ai si sa te trateze corespunzator,
daca nu, sincer acum este recomandat sa mergi la 3 doctori diferiti, pot sa aiba aceeasi specialitate sau nu, eu una asa am facut si toti trei mi-au zis acelasi lucru,

| Mimmiy explică (pentru sosostore):

Anul trecut am fost la Iasi si dupa ce am fost externata ( am stat 1 luna) am avut nevoie de un psiholog.As putea sa ma duc la un neurolg in orasul meu si sa-mi dea tratamentul acasa... oricum mama mea e doctor la chirurgie asa ca stie cum sa-mi administreze.Dar nu m-as mai intoarce niciodata la acel spital din Iasi.In plus nu pot sa lipsesc atat ca anul asta am capacitate.

| Mimmiy explică (pentru Mimmiy):

In plus ochiul drept il simt mai slabit atunci cand il inchid tare.din sprancene pot sa ridic, nasul nu are nici o problema, atunci cand zambesc se observa, dar nu mult, ca...coltul buzei drepte e un pic mai jos.

| Mimmiy explică (pentru Mimmiy):

Apropo..azi dimineata cand sa plec la simularea la romana, am inceput sa plang de fata cu parintii.Mama s-a speriat si m-a intrebat ce am, iar eu i-am spus ca nu vreau sa ma imbolnavesc!
Probabil ca nu a inteles ca eu de fapt sunt bolnava pentru ca nu se observa. Fata nu e lasata.Si nu stiu cum sa ii zic...E greu.Acum iar sunt cu psihicul la pamant.Cand am venit de la spital ( acum 1 an) casa mi s-a parut schimbata, iar in primele nopti am avut cosmaruri si noaptea nu puteam sa dorm ca imi era frica sa nu visez iar urat.Am tinut-o asa mult timp cu plansul.De asta nu vreau sa ma mai duc la spitatul din Iasi.

| sosostore a răspuns (pentru Mimmiy):

Da, dar gandeste-te ca trebuie sa te insanatosesti. si trebuie sa fii mereu pozitiva, ai incredere in mama ta, ia iti vrea binele, crede-ma e singura persoana in care poti avea incredere, si clar ai nevoie de un neurolog ceva, ei te pot ajuta, nu lasa sa treaca timpul, pentru ca te vei chinui mai tare in viitor, nu fugi de medicamente si spitale daca acestea te pot insanatosi,
iti doresc multa sanatate

| Daria_Daria_1989 a răspuns:

Incearca sa mergi la doctorul tau de familie si spune-i ca nu vrei sa mai mergi inca o data la spital. Spune-i sa-ti faca un control. Poate nu va fi nevoie sa mergi la spital.