| anonim_4396 a întrebat:

Va rog, ajutati-ma. Am 15 ani, si totusi am dureri de noada... nu am cazut, am incercat sa am grija cum ma asez ca poate-mi trece, dar nu-mi trece. Ma doare rau, nu ma pot aseza nici in pat uneori, ce ma fac? E vreo problema grava? De ce ma doare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Felys a răspuns:

Posibil si de la curent,sa fi stat pe o piatra rece,sau pur si simplu te-a tras curentul pe afara,ca remediu pe moment sunt antiiflamatoarele,mergi la farmacie si cere diclofenac,tenoxicam,ibuprofen, vezi si tu ce iti recomanda farmacistele, dar oricum ai grija ca medicamentele astea toata ataca stomacul, daca stii ca mai ai dureri sa iti dea si un pansament gastric sa nu iti faca rau, sanatate

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Doar un medic iti poate spune, dar numai dupa ce te consulta acolo!

| LifeIsBeautiful12 a răspuns:

S-ar putea sa ai hemoroizi.Du-te la medic sa stii exact ce ai.