| cosmin111 a întrebat:

Va rog ajutati-ma ce sa fac? Ma doare calcaiul partea superioara (adica un pic mai jos de tendon unde incepe calcaiul ) cand il misc si e insuportabil-a am mai avut dureri in toamna dar a zis ca e din cauza la fotbal dar vad ca acum a revenit. Am fost la un doctor de aici si mi-a zis ca e de la crestere dar simt ca mor cand merg sau il misc din glezna. FUNDA

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| bruno9432 a răspuns:

Mergi la un ortoped, trebuie sa iti faca o radiografie sa vada ce e acolo. Medicul respectiv te-a rimis la plimbare ca un inconstient.
Daca durerea dureaza de atat de mult timp probabil este ceva mai serios si se poate agrava.