| Anonim5084689 a întrebat:

Vreau o parere de la voi pana o sa merg la doctor..ma doare in partea dreapta cred ca pe la ficat si mana dreapta e cam amortita si o misc greu si o simt ciudat.Ce credeti ca ar putea insemna?
Am sa merg si la doctor dar pana atunci vreau sa aud si parerea altora

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Justme32 a răspuns:

Mâna amorțită indică probleme cardiace cât despre partea dreaptă, apendicită dacă nu ai avut

| Anonim5084689 explică (pentru Justme32):

Nu am avut apendicita..si mana nu e doar amortita dar nu am nici forta in ea

| Justme32 a răspuns (pentru Anonim5084689):

Apendicita poate apărea la orice vârstă. Te doare cu înțepături sau doar durere amorțeală?

| Anonim5084689 explică (pentru Justme32):

Nu ma inteapa.e o durere apasatoare dar suportabila pana sub coaste..mana nu mai e amortita dar o simt ciudat si nu am putere in ea

| Justme32 a răspuns (pentru Anonim5084689):

Clar, e apendicită

| Anonim5084689 explică (pentru Justme32):

Nu stiu ce sa zic..am citit pe ceva site despre apendicita si nu am acele simptome..ar putea fi ceva la ficat

| Justme32 a răspuns (pentru Anonim5084689):

Doar că ficatul nu doare doar dacă deja e în metastază. Ești galben și ai ochii roșii?

| Anonim5084689 explică (pentru Justme32):

Stiu si eu ca ficatul nu doare si nu sunt galben si nici nu am ochii rosii..si nu pot sa zic ca e chiar durere mai mult un fel de presiune dar si un fel de junghi.

| Justme32 a răspuns (pentru Anonim5084689):

Mă du-te la doctor sau nu, dar cum ţiam spus atâtea și nici nu-s doctor, ai putea da funda aia, îs pe locul 2 ziua asta

9 răspunsuri:
| stefannnnnnnnnn a răspuns:

Cel mai bine e sa mergi la doctor cat mai repede fara sa ceri pareri aici unde 90% nu au nici o treaba cu medicina