| DivinityBoy a întrebat:

Va rog ajutati-macrying. Pielea de pe penis e lipita pur si simplu de cap si capul sta foarte stramb si ma sperii numai cand vad. Am problema asta de vreo 2 ani.Am si niste bubite albe care nu ma mananca dar se tot inmultesc si mi se pare ca se numesc vezicule perlate. Mie mi-e frica sa merg la medic pentru ca m-am masturbat si mi-e frica sa nu afle parintii.Capul penisului e prins cu un fel de membrana de pieleadin partea dreapta si as vrea sa o tai dar am vazut ca si pielea e lipita de cap dar ma gandeam ca daca tai membrana si retrag pielea tare se va desprinde, dar mi-e frica de ce se poate intampla.Insa s-ar putea sa ma duc la doctor fara sa afle parintii dar nu stiu la ce fel de doctor sa ma duc si unde.Stiti cumva ce am si ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
24 răspunsuri:
| noktambul a răspuns:

Si stai de doi ani cu problemele astea?! Du-te, mai baiete, la medic, cat de urgent! Te-ai masturbat? Si ce-i cu asta? Toata lumea o face, chiar daca majoritatea nu recunoaste! Chiar si cei casatoriti. Crezi ca taica-tau n-a facut si el asa ceva cand era de varsta ta? Sau crezi ca medicul la care o sa te duci n-a facut-o? E un lucru normal, nu e ceva de rusine. Ia-ti inima in dinti si vorbeste fara complexe cu tatal tau si o sa stie el la ce cabinet medical sa te duca. Nu amana daca nu vrei sa ai repercursiuni mai grave decat bubitele alea in loc sa ai o viata sexuala normala! Curaj si bafta! Sanatate maxima iti doresc!

| Dash a răspuns:

In primul rand nu face nimic stupid cum ar fi sa tai pielea sau ceva.
In al doilea rand, calmeaza-te problema nu e asa de mare precum crezi tu.
Si oricum cred ca daca te duci la medic cu parinti sau fara, nu iti va spune daca te-ai masturbat sau nu (pe el nu il intereseaza asta).
Nu uita, fiecare are ritmul sau natural de crestere si dezvoltare asa ca nu trebuie sa te sperii de modificarile care apar de-a lungul timpului.

| Natashha a răspuns:

Du-te la orologist...laughing) tare povestealaughing)

| Natashha a răspuns:

De curiozitate, ai 12 ani?straight face

Răspuns utilizator avertizat
| T13 a răspuns:

1.Am auzit undeva o intrebare legata de,, bubite albe`` si raspunsul era ca de acolo creste parul, sau asa ceva...
2.Am auzit ca e cam normal ca penisul sa fie unpic stramb, dor nimeni nu e perfect...
3.Chestia care leaga pielea de pe penis de corpul sau e,,virginitatea``.La fete am auzit ca sunt,, operatii`` de dezvirginare, dar la baieti nu stiu.
4.Medicul care se ocupa de aparatul reproducator masculin se numeste,, UROLOG``. Daca ma intrebi iti zic si o descriere a consultului, dar o sa te cam sperii...
5.ZI LA TATAL TAU SI MEGETI IMPREUNA LA DOCTOR.

| ady20hbk a răspuns:

Don't worry, chestia aia care e lipita in termeni populari se numeste "AȚA" o sa se rupa singura dupa ce faci primul contac sexual cu o fata.

| VariantaVerde a răspuns:

Fugi cat mai repede la doctor mai ales ca zici ca ai problema asta de 2 ani:O nu e de joaca cu asemenea problemewinking si nu vor afla parintii nimictongue dar zile lor de problema asta si dupa cu ei la doctor...vb cu tatal tau ca el e barbat daca de mama iti e rusinewinking

| stef87 a răspuns:

Mergi la doctor! Si daca afla parinti pana la urma ce-or sa-ti faca? E mult mai importanta sanatatea decat o eventuala cearta de moment.

| Thunderstruck a răspuns:

Pai du-te la medic peste 3 zile(in care sa nu te masturbezi) si nu va afla nimeni...si nu cred ca ai vreo problema.cred ca mai degraba acela este himenul si bubitele alea pot fi si de la sperma (in cazul in care te-ai masturbat si nu tiai spalat penisul) himenul acela e o membrana care toata lumea o are si probabil se va rupe cand te vei dezvirgina.

| Florinel a răspuns:

Frate asta e ai facut o greseala dar deca sa patesti cine stie ce mai bine iei o bataie dupa parerea mea.Deci anuntati parinti si vezi ce faci. Sper sa te faci bine.

| MisterDariusBoy a răspuns:

In primul rand cati ani ai. ca vad ca nu te descuri deloc happy
iti sugerez sa nu faci nimic si sa mergi urgent la medic.lasa ca o sa afle parintii.sanatatea e mai importanta

| eu_5690 a răspuns:

Mergi la doctor
nu cred ca parinti tai ar putea afla prin acest intermediu ca te-ai mastrurbat

| eu_5690 a răspuns:

Mergi la doctor.
nu cred ca parinti tai ar putea afla prin acest intermadiu ca te-ai masturbat.
tongue

| pisoiul007 a răspuns:

Taie-i capul si sa vezi ce dreapta o sa stea... laughing

| BCosmyn a răspuns:

Am avut si eu aceasta problema...Tot ce trebuie sa faci e sa tragi putin mai tare de pielita aceea lipita de cap, pentru ca se va dezlipi. Dupa aceea o sa iti ramana rosie zona in care a fost lipita, dar nu-i nimic, o sa revina la normal in 2-3 zile.Bafta!

| Hulk_Eddy_1995 a răspuns:

Faceti maa laba dar sa nu spuneti! laughing))))

| raul98lau a răspuns:

1 Ai facut...
2 Sau ai facut manuela
intreba-l pe taicatu iti zice si tie
Ori ca ai facut...
Ori ca ai facut manuela multa laughing

| Adyțu_Ady_1999 a răspuns:

laughing am un prieten care a avut aceeasi problema isi belea capul se vedea 60% si restul era lipit cu o piele... el a rupt-o putin cate putin o sa te doara!

| Livax25 a răspuns:

E normal sa te masturbezi asa ca nu e o rusine! si eu zic sa te duci la medic neaparat... poate se face si mai rau.si nu taia nimic esti nebun? poate ar trebuie sa te duci la fete big grin

| krissexshow a răspuns:

SAL si eu am la fel ca tine dar eu o belesc f usor nu ma doare nu sta lipita dar cand e in erectie capul e acoperit complet de piele.Sunt virgin am 19 ani chiar daca ma masturbez zilnic de vreo 7 ani daca ma crezi. Am citit undeva ca 90 % din barbati se masturbeaza si stiu prieteni care se masturbeaza si cand faci sex te masturbezi sa dai pe ea de ex...mie mi-a aparut bubite rosii poate si la tine a aparut bubite pentrut ca daca te-ai masturbat si nu ai fost curat pe maini... dupa cateva zile mi-au disparut nu stiu la tine cum e.Nu taia nimic du-te la doctor cu cine vrei si vb cu el orice ca de aia ii doctor si nu va zice la parintii tai doar de operatie daca iti face pentru fimoza poate avem fimoza daca nu sta belita in erectie si aia nu dureaza mai mult de 15 min si nu te speria

| krissexshow a răspuns:

SAL si eu am la fel ca tine dar eu o belesc f usor nu ma doare nu sta lipita dar cand e in erectie capul e acoperit complet de piele Sunt virgin am 19 ani chiar daca ma masturbez zilnic de vreo 7 ani daca ma crezi Am citit undeva ca 90 % din barbati se masturbeaza si stiu prieteni care se masturbeaza si cand faci sex te masturbezi sa dai pe ea de ex mie mi-a aparut bubite rosii poate si la tine a aparut bubite pentrut ca daca te-ai masturbat si nu ai fost curat pe maini dupa cateva zile mi-au disparut nu stiu la tine cum e Nu taia nimic du-te la doctor cu cine vrei si vb cu el orice ca de aia ii doctor si nu va zice la parintii tai doar de operatie daca iti face pentru fimoza poate avem fimoza daca nu sta belita in erectie si aia nu dureaza mai mult de 15 min si nu te speria

| CristyLL1 a răspuns:

Si eu am patit toata lumea are n-are de ca sa-ti faci grij si eum am patit dupa ce vei avea priul act sexual se va rupe