| anonim_4396 a întrebat:

Va rog ajutati-ma urgent
Am luat un spaverin pentru ca aveam dureri menstruale si nu ma simt deloc bine imi e super rau simt ca ma strange de stomac si ma simt foarte naspa imi vine sa vomit si am inceput si sa plang si sa fac o criza sa tremur nici n am mancat ceva azi nu mai pot mi-e foarte frica de la starea asta nu stiu ce sa fac va rog mult ajutor

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Samariteanul a răspuns:

Ai luat o pastila care ti-a inrautatit starea. Daca nu-s parintii tai prin preajma suna-i sau mergi la spital.

| Himynameis a răspuns (pentru Samariteanul):

Pai ei mi-au zis sa iau

| BarbuGabriella a răspuns:

Bună!
Pentru durerea menstruală într-adevăr că se ia spaverin pentru ca ajută dar odată cu el trebuie sa mai iei si Ketoprefan. Îti recomand sa bei un ceai, sa stai în pat. Si nu iti face griji, este normal sa ai si dureri de acestea groaznice. Si eu am patit-o. Dar din cauza ca tot nu te calmezi, du-te la spital. O sa iti faca un calmant, dupa care o sa iti mai revii si o sa iti dea niste medicamente.

| Himynameis a răspuns (pentru BarbuGabriella):

Acum vad ca am si cadere mare de calciu

| BarbuGabriella a răspuns (pentru Himynameis):

Trebuie in primul rand sa si mananci ceva. Ai nevoie de "Calciu, magneziu si D3''. Trebuie sa iei sa iti revii, pentru ca in perioada aceasta esti ametita.