| Bubuletu a întrebat:

Va rog ajutor!
Ieri am făcut baie si am stat cam 3 minute cu capul in apa si cu urechile iar acum cea stânga mi sa infundat si nu mai suport! Ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Abh
| Abh a răspuns:

Ti s-a marit de volum dopul de cerumen din ureche din cauza contactului cu apa. Du-te la ORL, ti se va face spalatura auriculara si problema ta se va rezolva in 2 minute.

8 răspunsuri:
| M1hai a răspuns:

Trebuie sa astepti vreo saptamana si iti trece, asa am patit si eu happy

| Ekcstsy a răspuns:

Ti s-a "inundat"? laughing Tare. Incearca sa faci ca in Amintiri din copilarie. Sari intr-un picior tine capul inclinat in partea stanga si bate usor cu palma in partea dreapta happy. Poate merge

| TiffanyღBJ a răspuns:

Este corect cum a raspuns Abh. happy

| Măduuțaa a răspuns:

De ce nu te duci si tu la un medic O.R.L?

| Adryanna2000 a răspuns:

Pentru moment poti sa pui pe un petisor de curatat in urechi cateva picaturi de propolis, daca nu-ti trece ar trebui sa mergi la un medic ORL.

| jfdeoeogpde a răspuns:

Nu e o chestiune grava laughing, trebuie doar sa ti capul intr-o parte pentru a curge, preferabil poti dormi pe o parte.mie mi s-a intamplat la ambele urechi.cate o zi pentru fiecare dintre ele laughing.vei simti ca si cand iti scoti niste casti din urechi. pont :poti incerca dupa acea sa te stergi in urechi cu in colt de prosom ca sa iei toata apa. :*

| MountainBikeFlo a răspuns:

Sari in calcaiul piciorului stang batand cu palma in urechea opusa(cea dreapta) daca nu trece, mergi la un specialist ORL tongue Bafta!

| saranastasie a răspuns:

Trebuie sa stai in pat intinsa, cu urechea infundata in jos, adica intr-o parte.Ai sa vezi ca apa iti va iesi din ureche.