| Alexandraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa a întrebat:

Va rog din suflet cine stie sa ma ajute! De ce ma ustura foarte tare atunci cand vreau sa-mi introduc un ob? Am mai facut asta acum aproximativ un an si nu am intampinat nici o problema si acum nici macar varful ob-ului nu mai pot sa-l introduc pentru ca am o usturime ingrozitoare.Credeti ca ar putea fi vorba de vreo infectie? Am 18 ani si nu sunt virgina.Mentionez ca pe langa asta mai am o scurgere galbuie urat mirositoare.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, ai o infectie genitala, probabil veche si neglijata. Trebuie sa ajungi urgent la ginecolog pentru analize si tratament. Nu mai incerca sa folosesti OB pana nu te vindeci, fiindca tii in vagin acea secretie toxica si poti face septicemie (mai ales daca ai blenoragie).

3 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Probabil ca ai facut o cervicita de la folosirea intensiva a ob-urilor--- secretia arata ca este intr-o forma mai grava. Citeste si tu : http://www.petocuri.ro/......terin.html

gbrltdr
| gbrltdr a răspuns:

Cu siguranta ca ai o infectie a vaginului...candidoza sau altceva. Trebuie sa-ti faci analiza secretiei vaginale. Din cauza acestei infectii,vaginul este inflamat,iritat, si nu poti introduce OB-ul. Nora mea s-a trezit dupa un an sau doi cu o rana pe col de la OB-uri. Sfatul meu este sa-ti faci o consultatie ginecologica pentru ca medicul sa vada clar in ce stare este colul uterin,vaginul si sa-ti ia secretia vaginala pentru analiza. Nu lasa lucrurile sa se agraveze. Dintr-o mica zgarietura pe col,netratata, poti face cancer de col uterin. Dintr-o infectie cu candidoza, de asemenea poti face complicatii serioase.

| Miriiii a răspuns:

Asta ar fi una dintre happy probleme daca ai fi virgina
Dar daca nu esti at njth.happy
Consulta un medic.ar fi cel mai potrivit happy