| StefaniaNicoleta2000 a întrebat:

Buna, am 19 ani si de ceva timp am o secretie galbuie, urat mirositoare (miros de peste). Stie cine cineva ce este? S-au daca este infectie? Tin sa mentionez ca am avut si o dereglare hormonala. Oare e si de la asta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Este oboala cu transmitere sexuala!
Dereglarea hormonala NU produce secretie galbuie si nici miros urat al secretiei.
Poate fii: tricomonas, gonoree sau clamidia.
Urgent la medicul ginecolog sa faci investigatie pentru detectarea infectiei si tratament pentru tine si partnerul de sex.
Tratamentul se face consecutiv de ambii partneri de sex, evitandu-se contactul sexual, pana la terminarea completa a tratamentului, evitandu-se re-contaminarea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! "Mirosul de peste" sugereaza o infectie bacteriana. Trebuie sa mergi la ginecolog, sa-ti recolteze o secretie si apoi trebuie tratata corespunzator. Nu trece de la sine, iti trebuie tratament cu ovule

| Delcatty a răspuns:

Din ce descrii, e o infectie bacteriana. Se trateaza cu ovule, au antibiotic. Evita alcoolul dupa ce le introduci. Si mergi sa vezi un ginecolog care va sti ce sa iti prescrie.