| Symonela a întrebat:

Va rog sa ma ajutati cu un sfat care puteti.Am batati neregulate ale inimi.Cand si cand la interval de cateva secunde, simt o pulsatie mai puternica in piept si in acel moment imi urca calduri la cap si ametesc usor.Va multumesc anticipat pentru raspunsurile voastre

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| DaNuUc a răspuns:

Un medic iti poate spune mai multe decat noi. Iti va fi mai de folos decat ce iti vom spune noi, cei de pe TPU.

3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Cel mai probabil, este vorba de o "aritmie cardiacă", care poate avea diverse CAUZE :
"- cardiopatie ischemica
- leziuni valvulare
- hipertiroidie
- insuficienta respiratorie
- dezechilibre hidroelectrolitice
- consum de alcool sau tutun." - SURSA :
http://www.sfatulmedicului.ro/......rdiace_150

Vezi alte detalii la linkul anterior, precum şi la linkul :
http://www.csid.ro/......t-4128127/

Ar fi NECESAR un control la medicul de familie şi o Trimitere pentru investigaţii suplimentare, precum şi la medicul specialist cardiolog!

Toate cele bune.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adica mai pe romaneste, du-te mai urgent la un medic cardiolog pana nu este mult prea tarziu!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai in jur de 16 ani este probabil sa patesti asta pentru ca esti in crestere.
Dar vezi sa nu fie autosugestie aceasta ameteala.
Incearca sa uiti de aceste batai neregulate ale inimii sa vezi daca mai simti ameteli.
Este ceva psihologic atunci cand asculti o melodie si ti se pare ca ar suna ca bataile inimii inima iti va bate mai repede sau mai incet.