| anonim_4396 a întrebat:

Va rog sa ma ajutati. M-am ingrasat cu zece kilograme, stiti cum sa slabesc usor? Pentru ca m-am saturat sa tin dieta.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Dietele nu fac minuni și să înveți să mănânci!
http://calorii.oneden.com/
Scoate din alimentație mezelurile, carnea grea, tocăturile, etc.
Pa, pa.

| MMihai a răspuns:

Sport, mișcare, efort fizic =spart lemne, săpat grădina etc =, gimnastică + un consum sporit de alimente cu aport caloric mai mic, adică verdețuri, legume & fructe.
Deci nici o dietă specială!

| onasis1961 a răspuns:

Cred ca cal mai bine slabesti prin miscare si sport.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna!
Mergi pe o alimentatie saraca caloric si fa cat mai multa miscare zilnic.
Te pup!

| G28AEjdvjRaendnPrT a răspuns:

Sport, joaca ceva ce tine de sport, alearga

| Anaaa28 a răspuns:

Ca sa slabesti trebuie sa nu mai mananci de la fast food si sa faci mult sport. funda? happy