| nicoalusoby a întrebat:

Va rog sa ma ajutati. Nu stiu cum sa incep... Ieri iubitul meu a fost la munca nu a mancat toata ziua iar seara pe la 6 dupa ce a terminat a fost la un bar unde a baut 2 beri(mici) nu avea nimic. La 7 jumatate trebuia sa ma ia de acasa sa mergem la el, ca niciodata m-a rugat sa ma duc eu inaintea lui am crezut ca are treaba. Cand l-am vazut era pe marginea unei borduri nu mai putea sa ridice. Am crezut ca e beat, nu l-am vazut niciodata beat. M-a rugat sa-l ajut sa duca acasa, dar am incercat sa-l ridic in picioare iar el a cazut. Spunea doar ca ii este foame si ca nu isi simnte picioarele. Dupa 10 minute a venit fratele lui de la ajutat sa duca acasa, mergea dar nu simntea nimic. Acasa a vomitat foarte mult si nu a putut manca. I-am facut 10 minute masaj la picior apoi spunea ca il doare rau. Ce ar putea avea? Lipsa de calciu?
P.S : Nu era beat deloc. Acum si-a revenit insa tot il dor picioarele.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

A facut o criza de hipoglicemie din cauza nemancarii si a consumului de alcool (chiar moderat). Alcoolul scade gliceia pe moment, iar la o persoana care n-a mancat, efectele pot fi pana la coma hipoglicemica. Picioarele il dor din cauza ca in lipsa glucozei, muschiul se contracta greu si acumuleaza acid lactic. Faptul ca l-ai masat (nu stiu cine ti-a spus sa faci asta) i-a agravat durerea de picioare, crescand consumul de glucoza. Daca nu-l masai, durerea i-ar fi trecut cam in 24-36 de ore (in functie de efortul facut dupa ce i-a scazut glicemia). Cu masaj cu tot, durerea va dura ceva mai mult

3 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Asta inseamna sa nu mananci toata ziua si sa bei...

| FlorinFindus a răspuns:

Pai dupa ce ai scris s-ar putea sa paralizeze

| YoNuTzBoSs1223 a răspuns:

Fi atenta! El daca nu a mancat, dar totusi a baut cat de putin il afecteaza pentru. ca micul dejun este cea mai importanta mancare.Si i-a scazut glicemia. FUNDA?