| cinevadepetpu a întrebat:

Va rog sa-mi dati un program pentru a slabi, DOAR CU SPORT! Pe youtube sau daca stiti voi unul. Vreau sa slabesc 10 kg, cam in cat timp as putea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Sunt foarte bune exercitiile daca te tii de ele macar 1-2 luni si le faci de 3-4 ori pe saptamana.

http://www.youtube.com/results?search_query=tae+bo+workout&sm=3

| adybutterfly a răspuns:

Daca ai probleme de greutate, e simplu, youtube este o minciuna, in putine cazuri este ceva real poate 1%, fii destept/a nu stiu ce esti, alearga, cat poti, nu repede sa iasa limba pe spate, nu pe banda, in natura, alee, parc, cate putin, o seara de alergat 20 min face 300-700 grame pe seara sa dispara, nu garantez pentru cei ce sta la office!

| cinevadepetpu explică (pentru adybutterfly):

Ma refer la programe de sport pe yt. Eu am gasit cateva care chiar te ajuta, dar am vrut sa va intreb si pe voi daca stiti.

| VladHelp a răspuns:

Poti cam intre 3-6 luni: 20 abdomene inainte de culcare, si de dimineata genoflexiuni si alergare 500metrii de dimineata.

| Fineas666 a răspuns:

Dupa cum a zis si adybutterfly nu alerga repede, alearga foarte incet! conteaza sa alergi cat mai mult in distanta nu in viteza :p si asa in fiecare seara pe la 5-6 si dupa sa nu mai mananci nimic happy