| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa imi spuneti in cat timp pot slabi 10-15 kg, si cum as putea slabi?(nu vreau sa slabesc fff rapid)si ce sport as putea face acasa? scuze de categorie

Răspuns Câştigător
| ALeXsSaY a răspuns:

Trebuie sa renunti la alimentele bogate in calorii. intai iti calculezi metabolismul, si incerci sa mananci exact atatea calorii cate arzi prina activitati obisnuite: citit, stat la borou/scoala, respiratia celulara[arde ceva calorii] si toate reactiile din organism. Apoi, ceea ce vei face in plus[sport eventual] va arde caloriile de care vei scapa garantat. un kg de grasime umana are 7000 de calorii in medie, dar nu te speria, metabolismul e in jur de 2000 de calorii [dpinde de pers]. asa ca fa un calcul matematic si vezi cam ce alimente poti manca pentru a ti satisface necesarul de energie. happy in felul asta calculat, vei da jos garantat si fara infometare [care provoaca ulcer stomacal] Bafta! happy

13 răspunsuri:
| ALeXsSaY a răspuns:

Sa stii ca pofta de mancare e ceva care vine involuntar, asa ca taci! unii daca sunt suparati sau stresati, mananca inconstient, sau o fi fost fata insarcinata, ce comentezi tu!? haaa?

| ALeXsSaY a răspuns:

Nu, nu sunt gras! sunt intr-o forma f buna, dar asta nu ins ca sunt strain de problemele altora, si da, te poti opri, dar crezi ca tine mult? daca fumezi nu ai chef de mancare, stiu, poti trai doar cu tigari, dar daca lasi tigarile pofta vine involuntar, si crezi ca te poti opri? e usor de zis, dar greu de facut!

| ALeXsSaY a răspuns:

Sa stii ca pot ajunge asa si din cauza unor boli de care poate nu sunt constienti, si sa stii ca nu merita sa fie jigniti, ci ajutati! tu chiar nu stii ca unele cuvinte pot durea f mult, si de asta apare anorexia. omul ala deja se vede gras, nu mai mananca, si psihicul sau se deregleaza. poate ca si ei gresesc, dar trebuie indreptati, nu marginalizati! fiecare cu defectele lui, poate sub acel aspect se ascunde un suflet mare, decat un macho fara integritate macar! Si cu asta am incheiat.

| ALeXsSaY a răspuns:

Da, fiecare cu opinia lui, eu nu pot ramane atat de rece in fata problemelor altora. happy

| callie2 a răspuns:

P90x acasa + treci pe meniu vegetarianwinking

| LoRd2 a răspuns:

Eu am slabit vreo 13 kg in 3 luni cred. iti recomand ca sport : tae bo si sa incerci sa mananci cat mai putina paine alba poti sa o inlocuiesti cu cea neagra sau de graham happy evita grasimile si dulciurile (pentru mine a fost cam greu laughing )incearca sa te mentii la peste 1200 de kcal. mananca de cel putin 3 ori pe zi happy
Ti-as putea da si un site cu mai multe informatii, primesti sfaturi si sugestie de diete, retede dietetice dar nu cred ca am voie.imi dai pm cu adresa d email si ti-l trimit.
Spor la slabitwinking

| claudiucop a răspuns:

Mananca numai daca iti este foame!
atunci cand mananci acasa, pune-ti portii mai mici decat de obicei; continua sa mananci numai daca persista senzatia de foame.
daca mananci in oras, ia jumatate din portie la pachet.
daca ti-e pofta sa mananci o gogoasa sau altceva de genul acesta pe strada, imparte-o cu cineva in jumatate.
daca vrei sa mananci chipsuri sau snacksuri, nu lua direct din punga, ci pune-ti o cantitate intr-o farfurie si pune punga la loc.
mananca acasa! Studiile arata ca mancarea gatita acasa este mai redusa in calorii decat cea de la restaurant (acest lucru nu e valabil pentru toate zonele Romaniei).
nu manca in fata televizorului. Conform studiilor, oamenii au tendinta sa manance mai mult daca stau la televizor.
mananca mai putin si mai frecvent, decat mai mult si mai rar.
include cel putin un fruct sau o leguma la fiecare masa din zi.
alege produsele din cereale intregi, nu cele din cereale rafinate (paine integrala, nu paine alba).
evita sucurile artificiale, care au un continut mare caloric, fara a avea un aport nutritiv important.
fa cat mai multa miscare!

| IanSomerhalder a răspuns:

Nu sunt chiar asa grasatonguest putin plinuta., dar vreau sa fiu super slaba...am eu o obsesie a mea...

| IanSomerhalder a răspuns:

U in nici un caz nu primesti fundalaughing

| IanSomerhalder a răspuns:

Hai k deja ma plictisesti... daca nu crezi iti dau poze, dar mi se rupe mie de parerea ta despre minelaughing, daca nu iti convine dc *** ai mai dat un raspuns?

| roxanarsene a răspuns:

Renunta la ulei, paine, mananca carne slaba facuta la cuptor sau gratar! fara dulciuri, multe fructe zemoase si nu dulci tare (strugurii) redu sarea la jumate, bea apa multa plata! NU TE INFOMETA! ca iti nenorocesti stomacul! (stiu ce inseamna) alerga ca si cum te-ai distra! noroc!