| anonim_4396 a întrebat:

Va rog sa-mi spuneti cei care ati fost operati de apendicita sau cunoasteti cazuri, ce ati facut cand ati ramas constipati? Eu n-am avut nimic pana ieri si sunt operata de doua saptamani.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| mixxjim a răspuns:

Ceai de musetel, ajuta. in plus, ai grija ce mananci cateva luni, pana se reface totul bine, nu manca orez, banane sau alte lucruri care eventual iti faceau probleme de orice fel inainte de operatie.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ceri la farmacie un laxativ.