| alexalexaalexia a întrebat:

Va rog sa ma ajutati. urgent...
De doua zile am o durere in partea dreapta jos cu picior cu tot. Durerea este mai mult o apasare in interior. Am unele momente in care imi vine sa vomit si ma simt ametita.Sunt dureri exact ca la apendicita, insa sunt operata de 10 ani.
Vreau sa mai spun ca am descoperit acum 2 saptamani nisip la rinichiul drept si am avut tratament pana acum doua zile.si de atunci m au luat dureerile.
Am facut din nou ieri un ecograf si nu mi s a spun nimic concret despre durere, doar ca nu am eliminat inca nisipul acela.
Eu sunt foarte speriata ca poate fi vorba din nou de apendicita deoarece am aceleasi dureri...
Va rog mult sa imi spuneti o parere...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ai nevoie de o nouă evaluare medicală, pune o sticlă cu apă caldă pe zona unde doare cel mai tare, un calmant.
Sănătate!
Pa, pa.

| AdelinaC a răspuns:

In mod sigur nu mai e vorba de apendicita pentru ca operatia asta se face o singura data. Apendicul odata scos, nu mai creste la loc.
E posibil sa te doara din cauza rinichilor sau sa ai o problema la ovarul drept.Mergi la medicul de familie pentru un consult.

| alexalexaalexia explică (pentru AdelinaC):

Am fost acum doua saptamani si aveam o raceaala minora la ovare. M am speriat acum asa rau pentru ca aveam aceleasi dureri ca atunci cand m am operat..simteam ca ma apasa fix in locul acela ceva pe interior si dee abia mai mergeam de durere de picior

| AdelinaC a răspuns (pentru alexalexaalexia):

Da,ai resimtit durere in picior pentru ca in zona exista un nerv, care la fete inconjoara ovarul si apoi se termina in picior.