| RAY a întrebat:

Va rog seriozitate doar cine stie sa raspunda

acuma 5 luni mi-am facut analizele de sange mi-a iesit leucocitoza cu eozinofilie tot de atunci ma lupt cu o mancarime permanenta de nas aproape toata ziua, mi-am facut analizede scaun mi-a iesit bine de 3 ori,am luat tratamente pentru alergie,viermi,am mancat usturoi din pacate nu au efect,nu stiu ce sa mai fac pur si simplu nu stiu macar daca ar fi iesit ca am viermisori intenstinali sau daca imi trecea, am luat aerius, zentel, ultimul pe baza de plante luna trecuta

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ai in mod cert o afectiune alergica. Trebuie sa te vada un alergolog, e posibil sa ai nevoie de cure prelungite de antihistaminice. Intr-o situatie asemanatoare, sotul meu a luat 6 saptamani cate doua feluri de antihistaminice plus picaturi in nas cu cortizon si a continuat apoi inca 6 saptamani cu un singur antihistaminic.

| RAY explică (pentru Brigaela):

O sa merg la un areolog ai dreptate,dar daca la cineva din familia ea gasit in scaun viermisori e oare posibil sa am si eu,adica mai mult ma manca nasul mai ales cand manc zahar,de aia am si renuntat la zahar,nu am toate chestile alea cum ai cand ai viermisori
nu am greata, nu vomit, nu ma simt slabit, cateodata dar rar ma manca anal nu la fel de des ca nasul, crede-ma ca ma omoara chestia asta

| Brigaela a răspuns (pentru RAY):

Da, e posibil, daca folositi aceeasi toaleta. dar trebuia sa simti macar ameliorari dupa antiparazitarul potrivit.
Cred ca este foarte suparator. Si prima mea optiune ar fi tot parazitii intestinali, dar daca spui ca ai luat corect ceea ce ti-a p[rescris medicul si nu ai observat imbunatatiri, inseamna ca e altceva