| Denila123 a întrebat:

Va salut
Am o rana deschisa și în interiorul ei e o buba cu fire de par și nu da voie sa se vindece
Cu ce a-și putea sa să dau sa se vindece acea rana sa se curețe

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| carevaescu a răspuns:

De ce nu dai medicului de familie o vizita?

| Denila123 explică (pentru carevaescu):

Mie rușine
Am o buba la fund
Și nu se vindeca s-a lipit fire de par în interior

| carevaescu a răspuns (pentru Denila123):

Treci peste. E posibil o infectie. Du-te inainte sa ajunga prea grav

| Denila123 explică (pentru carevaescu):

Nu știe nimeni vreo soluție cu care sa dau

| carevaescu a răspuns (pentru Denila123):

Daca e infectie - cel mai probabil - iti va trebui antibiotic, prescris de medic. Nu prea ai alte opțiuni...

| Anonimuser123m a răspuns (pentru Denila123):

Cred ca ai făcut o infecție, trece oricum ai putea sa te speli cu ceai de mușețel