| FlorinDiablo a întrebat:

Va salut TPU,vin si eu cu o intrebare poate reusita sa ma lamuriti,poate cineva e in domeniu medical,De la un timp am observat ca se vindeca greu ranile si sangerez destul de mult la o simpla zgarietutra de exemplu,care credeti ca e cauza, Maine am sa merg sa fac o analiza pentru diabet, desi nu cred ca asta e cauza dar ma voi duce maine sa verific si asta.Va Multumesc si astept raspuns!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Irena97 a răspuns:

Ai timpul de coagulare mare ( zice mama) si poate fi de la glicemie sau de la ficat. E posibila si o hepatira cronica ( care se trateaza), asa ca e bine ca-ti faci analizele, dar extinde-le si la ficat. Bafta!

4 răspunsuri:
| Filip23 a răspuns:

Vezi ce-ti da medicul de familie prima data. Pentru ficat sunt mai multe.

| CityOfSatan a răspuns:

O fi diabet, dar nu e neaparat. Oricum bafta cu analizele!

| OanaSi a răspuns:

Sincer, la prima parte, cea cu ranile, fara sa citesc toata intrebarea m-am gandit la diabet, nu stiu sa fie altceva, nu am experienta in domeniul medical, eu am pe cineva diabetic in familie si sunosc simpromele, tratamentul, etc.

| FlorinDiablo explică (pentru OanaSi):

De asta ma indrept si eu catre analiza la diabet stiam aceasta cauza datorita diabetului, Voi face maine analiza de diabet si o sa o fac si pe cea la ficat.