| Animeforlifee9921 a întrebat:

Va scriu aici in legatura cu o stare pe care am avut-o ieri cand eram la scoala. Storytime:
Ieri am avut ora de sport si aveam nevoie de note,deci profesorul nostru de sport ne-a pus sa alergam afara, la maxim 10 grade. La un moment dat mi s-a facut greata,vedeam putin negru si am simtit ca mi s-au "flescait" picioarele si eram ametita. Dupa am mers in clasa sa beau apa si au observat toti ca ma albisem la fata,mi-e foarte rusine ca am bagat o scoala intreaga in sperieti si au chemat asistenta. Mi-a luat saturatia si cu pulsul, o aveam 80 si pulsul cred ca era putin mic din cate am auzit. M-am speriat rau,in fiecare an am stari de lesin. Mi s-a mai intamplat odata anul trecut cand faceam dus sa mi se faca rau,aceeasi stare si odata la antrenament la balet la fel. Nu stiu ce as putea avea,mi-am facut analize recent si erau bune,dar ma mai simt molesita cateodata si parca iarna e mai rau. O colega mi-a spus ca s-ar putea sa fi facut un atac de panica,dar nu prea cred,pentru ca m-a apucat dintr-o data. Eu oricum voi merge la doctor si la analize zilele astea,dar daca a patit cineva asta, stiti cumva ce ar putea fi? Ca sa stiu la ce sa ma astept si sa n-am vreun soc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

"mi-am facut analize recent si erau bune"

inseamna ca trebuie sa faci niste analize mai complexe...

| dullcat a răspuns:

Buna.Am avut si eu cateva astfel de episoade prin generala, tot la dus, doar ca eu nu mai vedeam deloc in fata ochilor.De atunci nu s-a mai intamplat, din fericire.Ma indoiesc ca ai bagat o scoala intreaga in speriti, adica vreo cateva sute de elevi.Cel mai probabil doar unii colegi de-ai tai au observat si aia e.Asistenta e angajata la scoala tocmai pentru astfel de momente, prin urmare nu esti nici prima si nici ultima, stai calma.

| NLS a răspuns:

Cădere de calciu cel mai probabil.
Asta dacă susții ca toate analizele au fost în regula ultima data.

| adryang78 a răspuns:

Nu te alarma. E posibil să ai ceva probleme cu inima, ceea ce nu este ieșit din comun. Mulți au, în formă mai mult sau mai puțin gravă. Nici nu e de mirare, având în vedere că tot ce consumăm este chimizat și aerul poluat pe care-l respirăm. Deci nu e cazul să intri în panică, aceste afecțiuni se pot ține sub control, asta în cazul în care ai, fiindcă nu sunt medic și e doar o părere, după simptomele pe care le descrii.
Sănătate multă și să auzim de bine! happy