| anonim_4396 a întrebat:

Vara-mea are o problema. De aproape un an, ii cresc niste cosuri pe pielea capului, care coc, iar apoi apar altele, si altele... Din cauza asta ii cade par. A fost la un medic dermatolog, care i-a spus ca nu a mai avut niciodata un asemenea caz. I-a dat toate tratamentele posibile si nu s-a vindecat. Ma gandeam ca poate stie cineva dintre voi vreun tratament...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
nony
| nony a răspuns:

Si eu am cunoscunt un om cu probleme asemanatoare, si din cate imi aduc aminte se spala cu fiertura de urzici la limpezirea parului.
Nu l-am mai auzit sa vaite de atunci.Nu are nimic de pierdut

7 răspunsuri:
luciana
| luciana a răspuns:

Te rog sa iei in seama, raspunsul alllinnei, care este F. Bun. Numai asa, vei sti ce medicament este bun pentru tine! Trebuie sa recunosti, ca mai jos,- alllinna a fost cu mult pe faza... Ii esti datoare... Sanatate, Lucien

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Sa mearga si la alt medic, eventual la un cabinet privat.

| machupicchu a răspuns:

Am vazut o boala asemanatoare la pacientii Dr. Chebac Ioana de la sp.Collentina-dermatologie...Bucuresti. Un dr.in stiinte dermatologice.
Sanatate.

| mami a răspuns:

Pai exista foarte multi medici dermatologi in tara, sa mai incerce si la altii,
sa faca toate analizele de sange si cu ele sa mearga la medic

doara nu este cobai verisoara ta la medicul ala sa faca experientze cu toate medicamentele pe ea

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mai incearca si la ati dermatologi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mergeti la orice laborator, cereti sa vi se faca cultura cu antibiograma din leziunile acelea, o sa luati medicamentele care va vor fi recomandate la antibiograma, la medicamentele acelea aveti prospectul in cutie, dar trebuie sa stie si un medic despre asta, sigur va rezolvati problema numai asa.

| cristin a răspuns:

Cred ca se numeste tricofitie