| c0bra1337 a întrebat:

Varsta : 15 ani si sunt Baiat : In prezent locuiesc in Germania. Acum cateva zile, am fost la doctor deoarece imi curgea nasul,tuseam,ma dureau membrele,capul,si cel mai tare ma durea in gat nu puteam sa inghit deloc, daca inghiteam ma durea rau. Limba o aveam alta culoare deja(un fel de galbui dar nu galben galben), iar cand am fost la doctor(medicul de familie e prost rau de aici), mi-a spus ca am doar o gripa si mi-a dat medicamentul "Grippostad". Eu nu puteam deloc sa inghit deci imi venea sa plang doar daca inghiteam odata. Mi s-a specificat sa iau 3 capsule pe zi. Dimineata, pranz, seara! Ieri am luat 3 pastile cum mi s-a specificat(ceea ce specificase medicamentul imi trecusera-durerile de cap, membre) dar eu aveam problema cu gatul. Si astazi mai precis acum(ora 19:00) am luat 2 pastile azi mai aveam una sa iau acum seara. Dar nu o mai iau. Mi-au iesit pete rosii, in palme, pe maini si chiar au iesit excesiv, pe la ora 4 erau doar asa putine dar acum la ora 7 sunt multe rau si mari. Oare am facut alergie de la medicament? "Grippostad"

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| iSwag a răspuns:

Medici prosti in Germania? Mda sigur... happy

| MBianca13 a răspuns:

Tot ce e probabil sa fie alergie dar ar fi ok sa te duci iar la acel medic