| Erick1 a întrebat:

Vi se pare ca am prea mult la picior pentru varsta mea? Sunt baiat, am 17 ani si masor 1.91 inaltime. La picior port 47 (chiar si 48 la unii adidasi). Vi se pare ca port prea mult pentru varsta si inaltimea mea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| MihaiGe a răspuns:

Ai 1.91 inaltime, nu e chiar asa de mult, totusi mai rar oameni care au 48 la picior!

| InnaArkane a răspuns:

Pot sa spun ca nu ma pricep la asa ceva.Am un prieten ce are 1.80 si 46 la picior. Dupa mine nu conteaza cat parta un barbat la picior, conteaza MULTE alte lucruri iar pe lista unei fete chestia asta se zbate undeva pe ultimul loc.Nu ar trebui sa iti faci griji cu privire la asa ceva, nu este important. Daca totusi nu ti se pare OK ai putea sa vb cu doctorul de familie.
P.S. Crede-ma conteaza mai mult cat masoara alt ceva decat talpa piciorului.