| RoxAnana a întrebat:

Vine vara.si stiti si voi.mare.soare.plaja.si.costul de baielaughing. Am ceva burtica si celulita. avand in vedere ca eu vara nu prea mananc din cauza caldurii ce as putea sa mananc si sa fac? in afara de sport ca asta stiu si eulaughing

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| znstr a răspuns:

Putina celulita am si eu pe picioare,dar burtica am reusit s-o dau jos facand sala,cu badomene,nebuniile alea. Nu mai bea acidulat pentru inceput (sucuri gen cola,pepsi,fanta),mananca fructe multe (mere,portocale mai ales,mandarine,piersici,struguri,banane - care pot tine locul unei mese - ),legume combinate cu cartofi natur,in loc de carnea de porc prajita,mananca peste,pui la gratar,ori curcan,si inlocuieste cartofii prajiti cu cei natur sau la cuptor.
La o masa unde mananci o bucata sanatoasa de carne,adauga si un bol cu salata; mai putina paine alba (incearc-o pe cea cu seminte,neagra)
Fa miscare. si incearca impachetari cu diverse,masaje anticelulitice, eventual si o sauna, dar la caldura de afara faci sauna din mers laughing
Sper sa mearga :*

4 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Manca multe fructe si legume, paine neagra, un iaurt (simplu, nu aiurelile alea cu fructe, care mai contin si alte prostii). Cand apare lebenita, mananca lebenita zi si noapte. happy

| danutza_2917 a răspuns:

Intr-adevar miscare si mancat sanatos, dar pe langa astea foloseste asta http://aloeveraforever.ro/articole/demonstratie-produse-anti-celulita. O vara frumoasa! pa

| RockaruL a răspuns:

Pai bei doar apa si mananci doar salta si carne la gratar, dar nu mult, cat poti...
Succes!

| vanessa_6993 a răspuns:

Pai consuma multe fructe, salate si sucul de soc elimina celulita cand te duci la mare? eu cred ca ai timp sa iti dispara celulita si nu uita de sport o sa arati perfect