| Geo_4096 a întrebat:

Are ceva daca mananc un mar seara, dupa ce fac sport? Si daca stiti cumva exercitii care le-as putea face acasa si care m`ar ajuta sa scap mai repede de burtica in afara de vestitele abdomene.Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Buna.
Mananci dupa 2 ore de la exercitiile fizice pe care le faci, in caz contrar organismul pastreaza rezerva de calorii care nu se pot consuma!
O alimentatie fara grasimi.
Pa, pa.

| cornel a răspuns:

Fructele seara nu sunt indicate.contin zahar.happy

| Veroniquest a răspuns:

Nu are nimic daca mananci seara cate un fruct-doua, dar sa nu mananci mese copioase de exemplu cartofi prajiti cu ketchup si ochiuri sau mai stiu eu ce... da, e ok un mar, o portocala si dupa ce faci sport, iar cu exercitiile... poti face fandari, podul de sus (daca poti), rotiri de trunchi, aplecari, raspuciri etc :X

funda?big grin

| Zapodianu a răspuns:

Stiu ca dupa ce faci efort ti se face fomica asa ca faci bine daca mananci frcte, orice fel de fructe, dar nu mancare. Exercitii, chiar nu stiu ce sa faci, dar sunt bune si abdomenele si extensiile etc.