Întrebare recomandată | anonim_4396 a întrebat:

Vitaminele ingrasa mult? Mie mi-a prescris doctorul 9vita si osteocar sau asa ceva.
Dar nu i-am spus de ce le vreau ca nu m-a lasat avea foarte multa treaba, oare sunt bune aceste vitamine?
eu vroiam niste vitamine pentru ca am slabit ff mult si nu prea am pofta de mancare sunt bune vitaminele pe care mi le-a prescris? le iau de 3 zile in cat timp se vad rezultatele?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Konata a răspuns:

Buna, pai vitaminele nu ingrasa, vitaminele acvelea stimuleaza senzatia de foame ca sa te ajute sa iei putin in greutate happy. Succes!

| Pitic a răspuns (pentru Konata):

Multumesc,sunt fata, am 50 de kg si 1, 64 inaltime in ultimele 6 luni am salbit foarte mult pentru ca am avut rubeola si 3 saptamani am tinut un regim dtrastic, iar acum m, am dezobisnuit sa mananc la 3 dimineata sa manacn in fiecare zi dulciuri etc ceea ce este bine orecum dar, consider ca aratam mai bine inainte decat acum, Vreau sa revin la greutatea mea de dinainte, Multumesc pentru timpul acoradt:d

| Konata a răspuns (pentru Pitic):

Nu ai pentru ce :*. Succes in continuare happy

| Pitic a răspuns (pentru Pitic):

Scuze de greseli

9 răspunsuri:
| pisicutzamik a răspuns:

Buna,unele vitamine poate ingrasa ia si tu o folie si vezi ce rezultate da daca iti convine cum evolueaza mai ia din ele daca nu lasa-le! bafta

| RainboyDash a răspuns:

Tu vrei sa te ingrasi? Cea mai mare greseala a vietii tale.

| Konata a răspuns (pentru RainboyDash):

Daca ea este prea slaba si nu poate manca deoarece nu are pofta de mancare ce vrei sa devina? Anorexica? Fata ti-a cerut o parere si tu o ajuri. Daca ai fi fost mai atenta la intrebare ti-ai fi dat seama ca nu vrea sa se ingrase asa.doar de dragul de a se ingrasa, ci pentru ca are o problema straight face. Fii mai atenta la intrebarile altora si la sfatul pe care i-l dai straight face

| Konata a răspuns (pentru Konata):

Scuze era vorba de el nu de ea straight face dar oricum ideea e aceeasi, si oricum la baieti e mai grav daca sunt prea slabi.

| RainboyDash a răspuns (pentru Konata):

In primul rand sunt baiat si apoi eu nu m-as ingrasa nici sa-mi spuna toti doctorii ca trebuie.

| Konata a răspuns (pentru RainboyDash):

Pai daca tu ai fi in locul lui, si nu ai putea lua putin in greutate, ai ramane asa? Ai deveni piele si os straight face. Sio oricum, nu vreau ca Pitic sa inteleaga gresit, este o problema normala si frecventa sa nu poti sa iei in greuate. Si eu am vut aceeasi problema dar nu m-am ingrasat ca un butoi cu un pic de vitamine deoarece eu am incredere in doctori.