| WeAreSmart a întrebat:

Voi cand va periati dintii, inainte de micul dejun sau dupa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Depinde ce scop ai. Daca doresti sa ramai cu gustul mancarii in gura si sa afle toti cei cu care vorbesti ce ai mancat, atunci te speli inainte. Daca doresti sa te speli in scopul normal, acela de igiena, atunci te speli dupa.

| Duucu a răspuns:

Dupa,dar citisem undeva ca e recomandat inainte laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa, evident.

| Green66 a răspuns:

Înainte și după.

| EchoDemon a răspuns:

Eu nu mananc micul dejun mai deloc. Dar cand o fac eu ma spal dupa ce-l mananc.

| WeAreSmart explică (pentru EchoDemon):

Pacat, micul dejun e cea mai importanta masa a zilei

| EchoDemon a răspuns (pentru WeAreSmart):

Stiu dar eu nu prea am timp de el.

| Alphaking a răspuns:

Inainte si dupa.

Inainte, ca sa elimint bacteriile din gura, de peste noapte.

Dupa, ca sa elimin mirosul mancarii de la micul - dejun.

| Michiō a răspuns:

Pai eu ma spal pe dinti dimineata si seara dar daca este chiar necesar dupa ce mananci te speli pe dinti dar daca vrei sa mai mananci ceva dupa ce te-ai spalat eu zic dimineata si seara funda?

| VeveritaSiberiana a răspuns:

Dupa