| anonim_4396 a întrebat:

Voi cat de des beti cola? cum sa scap de dependenta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
15 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Acum cativa ani eram dependenta de cola si pepsi dar pentru ca nu puteam sa dorm noptile m-am lasat pur si simplu de sucurile astea

| 4b a răspuns:

Numa' gandeste-te cate riscuri are...
Este nevoie de vointa; sporwinking

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Bei suc facut in casa din lamai sau portocale indulcit cu miere

| dracu14 a răspuns:

Nu beau cola beau pepsi
aproximativ 2 l pe zi
nu ma las pentru ca nu vreau

| anonim_4396 explică (pentru dracu14):

Atunci de ce ne-ai mai intrebat?

| dracu14 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ti se pare ca am intrebat eu? puneti o pereche de ochelari...

| anonim_4396 explică (pentru dracu14):

Aaaaa

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Incepi sa bei cat mai rar.Ex:Azi bei 5 pahare.O tii asa toata saptamana, saptamana viitoare, vei 4 pahare, incet incet te dezveti de el e cel mai toxic suc cauta la google sa vezi efecte negative.

| Sisitta a răspuns:

Buna! te înțeleg foarte bine, sunt si eu dependenta de Cola, si chiar nu stiu cum sa scap de dependenta aceasta.

| ici3 a răspuns:

Prin vointa

| TheKiller19 a răspuns:

DACA Vrei Poti

| S3xYBoY a răspuns:

Zici la parinti sa nu-ti mai dea baniwinking

| kissdanutza a răspuns:

Buna....eu beau foarte mult....pentru a scapa incearca sa bei cate un fanta sau orice altul.

| PiTicc99 a răspuns:

In primul rand iti trebuie vointa.In al doilea rand, cand iesi afara inceaca ca in loc sa iti cumperi Cola, sa iti cumperi apa sau un Nestea.Apa clatste organismul.Si sfat:nu mai bea Colawinking.

| Tizzu a răspuns:

Eu beau rar colawinking si nu fiindca nu imi place. dar e cel mai daunator suc organismului. Pentru a scapa de dependenta iti sugerez sa bei apa atunci cand iti vine pofta aceea