| dannys a întrebat:

Voi cat timp petreceti la serviciu? Eu 12 ore pe zi fara weekend.Va simtiti stresati la locul de munca?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna, eu am lucrat si eu 12 ore, dar acum am schimbat firma din motive financiare si lucrez cate 8 ore doar daca avem urgente lucram 9 ore pe zi, sunt un pic stresata ca sunt la inceput, abia ma acomodez cu noul colectiv, dar in limite normale, nu sunt o persoana care sa fie stresata, incerc sa ma relaxez cum pot:muzica, plimbari, lectura si de ce nu? un pisc pe mes si net.

6 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Conteaza si ce fel de munca faci. Una este sa petreci mult timp la serviciu si alta sa muncesti cu intensitate si in tensiune.

| cristi202 a răspuns:

Petrec atita timp cit e nevoiehappy. Chia si in week-end, daca e necesar. Uneori si 14-16 ore pe zi. Alteori, deloc. Nu ma simt deloc stresat, caci fac ceea ce imi place cel mai mult. Altfel, mai bine nu lucrez.

| lifeistough a răspuns:

12 ore?! haha eu n-as sta 12 ore nici pentru 10000 de RON!

| aaaaaaaaaa14 a răspuns:

Faceti ceea ce zice pe site asta si va fi mai bine http://www.dring.ro/creeaza-un-ambient-placut-la-birou-571.html

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce loc de munca widow? asta nu e decat sclavagismul modern, cu legate de mosie. daca ai rate nu numai ca nu pleci si boul de patron face cu tine ce vrea, dar isi bate si joc de tine de te face albie de porci.stresati zici? as pune-o de o greva generala la nivel national, pana se aseaza lucrurile pe un fagas drept corect si cinstit.si cu munca si cu salariile.

| alexandrapoiana a răspuns:

Eu lucrez 8 ore pe zi, 5 zile pe saptamana. Am un loc de munca nu prea stresant, deci e destul de bine, cel putin deocamdata.